Sold
Listing Courtesy of: GREAT PLAINS / The Hamre Group LLC
19705 Redwood Street Gretna, NE 68028
Sold on 09/22/2023
$419,990 (USD)
Sold Date:
09/22/2023
09/22/2023
Taxes
$1,056
$1,056
Lot Size
0.3 acres
0.3 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2022
2022
Style
2 Story
2 Story
GREAT PLAINS
Last checked May 22 2026 at 3:27 PM GMT+0000
GREAT PLAINS
Last checked May 22 2026 at 3:27 PM GMT+0000
Bathroom Details
Interior Features
- Dishwasher
- 9'+ Ceiling
- Pantry
- 9'+ Ceiling
- Laminate Flooring
Subdivision
- Remington Ridge
Lot Information
- In Subdivision
Property Features
- Fireplace: 1
$ (+/-)
Jun 28, 2023
Price Changed
$424,990
-1%
-$5,000
Jun 15, 2023
Price Changed
$429,990
-2%
-$10,000
Jun 06, 2023
Price Changed
$439,990
-2%
-$10,000
May 31, 2023
Price Changed
$449,990
-1%
-$5,000
May 22, 2023
Price Changed
$454,990
-1%
-$5,000
May 09, 2023
Price Changed
$459,990
-1%
-$5,000
Apr 27, 2023
Price Changed
$464,990
3%
$15,000
Mar 27, 2023
Price Changed
$449,990
-2%
-$8,000
Mar 17, 2023
Price Changed
$457,990
0%
-$2,000
Feb 20, 2023
Price Changed
$459,990
1%
$4,000
Feb 07, 2023
Price Changed
$455,990
1%
$4,000
Jan 27, 2023
Price Changed
$451,990
0%
$2,000
Jan 18, 2023
Price Changed
$449,990
-3%
-$15,000
Dec 23, 2022
Price Changed
$464,990
-3%
-$15,000
Sep 27, 2022
Listed
$479,990
-
-